karakış doğuyu esir aldı

DOĞU ve Güneydoğuda etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor. Bitlis, Van ve Gevaş, Çatak, Erciş, Bahçesaray, Çaldıran, Edremit ve Gürpınar İlçelerinde eğitime bir gün ara verildi. THY'nin Ankara-Van ile özel havayollarının Adana ve Antalya uçak seferleri iptal edildi. Van, Hakkari ve Bitlis'te 653 köy yolu ulaşıma kapalı bulunurken, Van'dan Diyarbakır yönüne yapılan otobüs seferleri iptal edildi. Kar kalınlığı Van'da 20, Bitlis'te 65, Hakkari'de ise 35 santime ulaştı.

Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğusunu etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor. Kar kalınlığı Van'da 20, Bitlis'te 65, Hakkari'de ise 35 santime ulaşırken yüksek kesimlerde 1 metreyi buldu. Van, Hakkari ve Bitlis'te toplam 653 köyün yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Van'dan Diyarbakır yönüne olan otobüs seferleri iptal edildi. Bitlis'i Diyarbakır'a bağlayan Baykan yolu Bitlis Deresi mevkiinde kapandı. Kent merkezilerinde ulaşım güçlükle sağlanırken, çok sayıda maddi hasarlı trafik kazaları yaşandı. Hakkari'nin Çukurca, Yüksekova-Şemdinli ve Hakkari-Şırnak karayolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Hakkari'den Van'a ise ulaşım güçlükle kontrollü olarak sağlanıyor.

Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığını Van'da eksi 6, Hakkari'de eksi 7 ve Bitlis'te eksi 9 olarak açıkladı. Yetkililer, kar yağışının bölgede süreceğini, yarından itibaren de dondurucu soğukların yaşanacağını bildirdi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !